TP-LINK TD-W8960N Modem Port YönlendirmeTP-LINK TD-W8960N Modem Port Açma İşlemi nasıl yapılır gelin beraber yapalım. İlk olarak web tarayıcınızdan yeni bir sayfa açınız, sayfanızın adres çubuğuna modemin IP Adresini olan  192.168.1.1 yazarak enter basınız. Açılan sayfada TP Link Modem kullanıcı adı ve şifresi isteyecektir “kulanıcı adı admin,  şifre admin” yazınız login tıklayarak arayüze giriş yapınız. 

Ekrana gelen sayfada iletim seçeneğine “nat”  tıklayınız. Alt sekmede açılan Sanal Sunucu”virtual Servers” menüsüne tıklayıp  Yeni Ekle “ADD” butonuna basınız.


Açılan menüde  Servis Port ” Custom Service “ bir isim yazınız. IP Adresi”server IP Address”  kısmına dvr kayıt cihazına sabitlenmiş olan yerel ip adresini yazınız. External Port ve  Internal Port kısmına dvr kayıt cihazına ait port numarasını yazarak Kaydet butonuna basarak  port açma işlemini bitiriyoruz.


DVR Kayıt cihazı birden fazla port kullanıyor ise tüm port numaraları için aynı işlemleri tekrarlayarak portlarınızı açınız.


Modem arayüz ekranında güvenlik duvarı açık ise kapatmanız gerekiyor. Güvenlik duvarı açık durumda iken uzak izleme de sorun yaşayabilir bağlantı kuramaya bilirsiniz .

Yorumlar

  1. Geçersiz harici bağlantı noktası başlangıcı = 27015 yüzünden sanal sunucu yapılandırma hatası: bende bu hatayı veriyor

    YanıtlaSil
  2. protokol'ü hem TCP, hemde UDP olarak açıyorsunuz değilmi ? sanırım CS oyunu için açmaya çalışıyorsunuz bu portu !

    YanıtlaSil

Yorum Gönder