Fanvil Ip Telefon POST MODE Problemi ÇözümüFanvil IP telefonların POST MODE 'a düşmesi neticesinde , cihazı yazılım güncelleme yaparak problemi giderebiliyoruz.

Ağaşıda yazdığım adımları uygulayarak problemi çözebilirsiniz.

- Yazılım güncellemesini FTP server kullanarak yapmamız gerekiyor. Bu yüzden eğer PC'nizde  ftp server yok ise  yazılımı kurmanız gerekmektedir. Filezilla server en yaygın ftp sunucularından birisidir.
Burada Filezilla kullanacağız.


- Filezilla'yı kurup FTP kullanıcısı ve şifresini oluşturun . Alttaki resimde göreceğinize üzere fanvil adında kullanıcı oluşturduk, şifre'yide fanvil olarak ayarladık.


- Firmware (yazılım dosyası) hangi klasörde ise, klasörün yolunu gösteriyoruz.


- Telnet üzerinden telefona bağlanacağız, eğerki windows'ta telnet yüklü değilse öncelikle telnet'i yükleyin. bunun için Putty yazılımınıda kullanabilirsiniz.

- Fanvil'in arkadaki PC ethernet portunu bilgisayarımıza bağlayalım.

- Altta gösterdiğim şekilde bilgisayarımıza IP 'leri girelim. Telefonun arka plan default ip'si 192.168.10.1 'dir.- telnet komutu ile telefona bağlanalım. > telnet 192.168.10.1


- 3 'ü seçip konfigurasyonu silelim.

- 2 'yi seçip FTP update 'i seçelim. Bizden ftp server'ın ipsi, ftp kullanıcı adı ve şifresi, son olarakda versiyon dosyasınız tam ismini, (uzantısı dahil) girip enter yapıyoruz.- Son olarak 4 'e basıp çıkıyoruz. Cihaz kapanıp açılacaktır. güncel versiyon ile açılacaki post mode ekranı gelmeyecektir.

VİDEO'LU ANLATIM İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar